O firmie

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej.

Henry Ford

Firma Tyflokom powstała w 2008 roku. Od samego początku istnienia dążymy do tego, aby wspomóc osoby z dysfunkcją wzroku w osiągnięciu samodzielności. Pomagamy i uczymy pomagać w wykorzystywaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych. Pokazujemy nowe szanse i możliwości rozwoju osób z niepełnosprawnością. Naszą kadrę tworzą doświadczeni trenerzy, wśród których zarówno są osoby słabowidzące i niewidome, jak i w pełni sprawne, dlatego powyższe słowa Henry’ego Forda w odniesieniu do nas są nad wyraz trafne. I o ile dla wielu ludzi zwrot „punkt widzenia osoby niewidomej” może zakrawać na cynizm, o tyle dla nas jest to bardzo doniosłe stwierdzenie, ponieważ jest ono punktem wyjścia w naszej działalności - uczymy widzieć osoby z dysfunkcją wzroku, ale też uczymy dostrzegać bariery na jakie napotykają.

Współpraca trenerów widzących oraz tych z dysfunkcją narządu wzroku jest dla nas istotna, ponieważ pozwala na wymianę wiedzy, doświadczenia oraz przyczynia się do niesienia wzajemnej pomocy.

Dążymy do tego, by WIEDZIEĆ WIĘCEJ. To nasze hasło i te ideę na każdym szkoleniu przekazujemy innym. Wspieramy, doradzamy i szkolimy w jaki sposób rozwijać swoje umiejętności i kompetencje.

Specjalizujemy się w prowadzeniu szkoleń tyfloinformatycznych z zakresu obsługi komputera i innych urządzeń wspomagających dla osób z niepełnosprawnością, a szczególnie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku. Organizujemy szkolenia dla pracowników placówek oświatowych, instytucji i administracji publicznej poświęcone tematyce obsługi petenta  z niepełnosprawnością oraz udostępniania informacji.

Prowadzimy kursy w formie zajęć indywidualnych i grupowych. Działamy na zlecenia firm, instytucji oraz klientów indywidualnych. Organizujemy szkolenia stacjonarne, a także niestacjonarne w dowolnie wybranej lokalizacji. Wychodzimy naprzeciw tym, dla których dotarcie do ośrodków szkoleniowych jest barierą. Dysponujemy mobilną pracownią wyposażoną w sprzęt komputerowy marki Dell. Pracownia jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W naszej ofercie znajdują się także szkolenia zdalne realizowane przy wykorzystaniu nowoczesnych środków komunikacji. Oferujemy także szkolenia w zakresie obsługi urządzeń mobilnych. Posiadamy taki sprzęt mobilny jak: smartfony czy tablety. Pracujemy na różnych systemach operacyjnych, dzięki czemu nasi klienci mają możliwość doboru platformy, która spełnia ich potrzeby i oczekiwania.

W grudniu 2019 roku firma uruchomiła własne Centrum Egzaminacyjne, w ramach którego działają dwa mobilne tyflolabolatoria. Dzięki temu nasi Klienci mogą zdawać większość egzaminów ECDL, co pozwoli im na podniesienie kompetencji i bycie bardziej konkurencyjnym na rynku pracy.

Wierzymy, że poza pozyskaną wiedzą i umiejętnościami odpowiednio dobrany i wykorzystany sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie jest drogą do osiągnięcia niezależności. Naszym Klientom zapewniamy kompleksowe doradztwo przy wyborze programów i urządzeń specjalistycznych. Oferujemy wsparcie merytoryczne i pomoc w ubieganiu się o dofinansowania dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Wyróżniają nas profesjonalizm oraz innowacyjność.

Firma nieustannie poszerza i uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i oczekiwaniom młodych ludzi oraz aktualnym potrzebom społecznym. Nasza Kadra również nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, aby sprostać wymogom naszych Klientów. 

Coded by ekolibra.pl